KONST / Litografier / Litografi 13475268
nr 1347 5268
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 85/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60x45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:07:23
100 kr
150 kr
1.600 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Philip Pearlstein
Läs mer om Philip Pearlstein